Tradycyjna czy nowoczesna? Jaką bieliznę wybrać na ślub

News

Trendy ślubne zmieniają się w każdym sezonie – panny młode chętnie się nimi kierują, ale wiele z nich posiada własną wizję stroju na ten wyjątkowy dzień. Po wyborze i pierwszych przymiarkach sukni ślubnej przychodzi czas na dobór odpowiedniej bielizny, która będzie z nią współgrała. Również tutaj widać wyraźny podział na panie wybierające klasyczne komplety oraz te, które poszukują innych rozwiązań.

Komplet ślubny – czy to dobry pomysł?
Wielu producentów oferuje przyszłym pannom młodym zestawy dedykowane specjalnie dla nich. Ma to ułatwić i przyspieszyć wybór, bowiem w skład kompletu wchodzi najczęściej podstawowa bielizna, czyli stanik i figi, a także pończochy z pasem, podwiązka, a często także gorset. Decydując się na to rozwiązanie, mamy gwarancję, że poszczególne elementy idealnie do siebie pasują pod względem stylu i kolorystyki. Problemy mogą pojawić się, gdy krój sukienki wymaga specjalnego rodzaju stanika lub gładkiej, bezszwowej bielizny. Specjalne oczekiwania wobec bielizny będą miały z pewnością także panie o większym biuście. Komplet bielizny ślubnej będzie zatem bezpiecznym rozwiązaniem przede wszystkim w przypadku dość zabudowanej sukni oraz dla kobiet o standardowych wymiarach.

Kroje bielizny do wymagających sukien ślubnych
Popularne suknie ślubne pozbawione ramiączek najlepiej współgrają ze stanikami typu strapless. W zależności od tego, czy dekolt jest prosty, czy posiada wycięcie w serduszko, różna będzie wysokość mostku. Taką bieliznę, w wielu odcieniach i rozmiarach, będzie najłatwiej znaleźć przyszłym pannom młodym. Co jednak, jeśli suknia ma nietypowy krój i bardzo głębokie wycięcie z tył? Wówczas konieczne będzie sięgnięcie po model stanika o znacznie obniżonym, krzyżowym zapięciu. Jeśli suknia posiada ramiączko zakładane na szyję warto to wykorzystać i poszukać stanika także korzystającego z takiego rozwiązania.

Gorset – na ślub i noc poślubną
Coraz więcej kobiet rezygnuje z tradycyjnego stanika na rzecz gorsetu. Jest to niezwykle efektowny element garderoby, który doda pewności siebie i seksapilu, a dodatkowo przysłuży się paniom o pełniejszych kształtach, które chcą wysmuklić sylwetkę. Jeśli suknia pozwala na jego założenie warto rozważyć ten wybór z jeszcze jednego powodu – znakomicie sprawdzi się także jako kusząca bielizna na noc poślubną.