Co musi się znaleźć pod suknią ślubną?

News

Przyszła panna młoda musi starannie zaplanować swój wygląd w dzień ślubu. Sukienka, fryzura, makijaż i dodatki rzucają się w oczy, jednak to, co niewidoczne także ma duże znaczenie dla końcowego efektu. Zakup bielizny również wymaga czasu i namysłu, więc nie warto zostawiać go na ostatnią chwilę. Wybór konkretnych modeli zawsze musi być dostosowany do tego, jaki krój ma suknia. Istnieje jednak niezmienna lista rzeczy, w które należy się zaopatrzyć:


Biustonosz – niektóre modele sukienek mają wszyty stanik, trzeba więc zwrócić uwagę na tę kwestię, by nie narazić się na niepotrzebne koszty. W większości przypadków jednak odpowiedni biustonosz jest konieczny. Powinien być dobrze dopasowany, by panna młoda czuła się komfortowo przez cały wieczór, nawet podczas tańca. Jego krój powinien współgrać z fasonem sukienki, tak by żaden jego element nie wystawał spod ubrania lub nie prześwitywał pod nim.

Gorset – stanowi alternatywę dla klasycznego biustonosza. Spełni także dodatkową funkcję – nie tylko okryje biust, ale także wysmukli talię. Z gorsetów chętnie korzystają panie o pełniejszych kształtach, jednak nie do każdej sukienki będzie pasował ten rodzaj bielizny. Głęboki dekolt z tyłu lub bardzo cienki materiał wykluczają wybór gorsetu.

Majtki – najefektowniej prezentują się, gdy idealnie pasują do stanika, dlatego korzystnym rozwiązaniem może okazać się wybór kompletu bielizny dedykowanego pannom młodym. Dobierając majtki należy oczywiście wziąć pod uwagę krój sukni ślubnej – bardziej dopasowane modele wymagają gładkiej bielizny, pozbawionej ozdób i koronek, która nie będzie odznaczała się pod przylegającym do ciała materiałem. W przypadku szerszego dołu panna młoda może zdecydować się na klasyczne figi na nawet bardziej zabudowane bokserki.

Rajstopy lub pończochy - wbrew pozorom wybór ten nie należy do łatwych i przyszłe panny młode długo rozważają, która opcja okaże się korzystniejsza. W przypadku rajstop obawy budzi konieczność ich podciągania i możliwość odznaczania się pod sukienką. Pończochy samonośne także nie budzą zaufania wszystkich kobiet, niektóre obawiają się, że mogą się zsuwać. Dość bezpieczną alternatywą wydają się natomiast pończochy mocowane na pasie, który dodatkowo prezentuje się bardzo efektownie i kobieco.