Co daje dobrze dobrana męska bielizna?

News

Wielu mężczyzn wciąż do zakupu bielizny podchodzi zadaniowo i wybiera pierwszy znaleziony w sklepie wielopak. Uleganie przyzwyczajeniom, kupowanie wciąż tego samego kroju i nieweryfikowanie rozmiaru może mieć przykre skutki – nagle okaże się, że zawsze wybierane bokserki nie pasują pod elegancki garnitur, a zbyt obcisłe slipy powodują nieprzyjemne otarcia. Dobrze dobrana bielizna daje mężczyźnie komfort i pewność siebie, a jednocześnie nie wywiera negatywnych skutków zdrowotnych.


Przygotowany na każdą okazję
Dobór bielizny jest ściśle związany ze strojem i okazją. Współczesny mężczyzna podejmuje różne aktywności, a żeby zawsze wyglądać bez zarzutu konieczne jest dopasowanie bielizny do konkretnej sytuacji. Najlepiej mieć w szafie kilka rodzajów majtek: wygodne bokserki będą odpowiednie, gdy spędzamy czas w domu, pod elegancki garnitur pasują slipy bądź krótkie, idealne dopasowane krótkie bokserki, które będą przydatne także w czasie uprawiania sportu. Na spotkanie z kobietą również nie wypada założyć znoszonej, źle dopasowanej bielizny. Luźne bokserki to zdecydowanie najmniej seksowny krój, znacznie lepiej sięgnąć po ich krótszy i przylegający do ciała odpowiednik. Dla panów o nienagannej sylwetce polecane są także slipy, które zasłaniają mniej ciała. Kontrowersje mogą wzbudzić stringi, nie zawsze kobiety uważają je za seksowne, część pań twierdzi wręcz przeciwnie – że są mało męskie. Ich zaletą jest jednak fakt, że będą całkowicie niewidocznie pod ubraniem.

Bielizna a zdrowie
Nie można ignorować znaczenia bielizny dla zdrowia mężczyzny – w końcu okrywa ona najwrażliwsze części ciała. Zbyt duży ucisk ciasnych majtek może z czasem negatywnie odbić się na płodności, podobnie jak przegrzewanie narządów rozrodczych w zimowej bieliźnie noszonej w innych porach roku.
Dobre dopasowanie rozmiaru zapobiegnie także nieprzyjemnym otarciom i odparzeniom, jakie może powodować wrzynający się w skórę materiał. Fakt, z czego wykonano bieliznę, także nie jest bez znaczenia i to nie tylko dla mężczyzn o wrażliwej skórze. Syntetyczne materiały gorzej przepuszczają powietrze i ogólnie uważane są za mniej korzystne dla skóry. Dla alergików i mężczyzn ze skłonnością do podrażnień wprowadzono na rynek bieliznę wykonaną z tkanin o właściwościach antybakteryjnych.