Bielizna dla mężczyzn – na co dzień i na specjalne okazje

News

Męska bielizna to nie tylko tradycyjne slipy lub bokserki. Obecnie asortyment sklepów znacznie się powiększył, co pozwala panom dobrać bieliznę w zależności od trybu życia, sylwetki i indywidualnych potrzeb. Warto poświęcić tej kwestii nieco więcej czasu, bo jest istotna nie tylko ze względów estetycznych dla także zdrowotnych. Nie warto ograniczać się do jednego kroju, a zamiast tego mieć w szafie różne fasony bielizny, bo w każdej sytuacji czuć się komfortowo.


Bielizna dopasowana do stylu życia
Wybierając bieliznę, mężczyzna powinien wziąć pod uwagę swoją codzienną aktywność i charakter pracy. Jeśli stanowisko wymaga od niego codziennego bardzo formalnego stroju, musi sięgnąć po bieliznę, która nie będzie odznaczać się pod cienkimi spodniami z materiału. Takie ryzyko niesie za sobą ubrania na przykład bokserek, których szersze nogawki mogłyby się podwijać. Po ten najbardziej komfortowy i luźny rodzaj bielizny mogą na co dzień sięgać panowie, których nie obowiązuje dress code i mogą pozwolić sobie na jeansy lub spodnie bojówki z grubszego materiału. Pod garnitur poleca się bardziej przylegające do ciała modele bielizny – klasyczne slipy lub dopasowane bokserki z krótszymi nogawkami.

Bielizna dla aktywnych
Wzmożona aktywność fizyczna, na przykład jogging czy treningi w siłowni wymuszają zmianę codziennego stroju – dotyczyć to może także bielizny. Nie każdy model sprawdzi się w przypadku mężczyzn uprawiających sport – najmniej odpowiednie będą bokserki. Na trening najlepszym wyborem będą mini bokserki przylegające do ciała a jednocześnie niekrępujące ruchów i minimalizujące ryzyko nieprzyjemnych otarć.

Bielizna na randkę
Dobór bielizny w taki sposób, by zamaskowała niedoskonałości figury, nie jest wyłącznie domeną kobiet. Ze sztuczek stylistów mogą skorzystać także panowie, chcąc zrobić wrażenie na swoich partnerkach. Jeśli nie posiadamy idealnej sylwetki, najmniej bezpiecznym fasonem na randkę są slipy – zakrywają najmniej, a więc obnażają wszystkie niedoskonałości, szczególnie zbyt duży brzuch nie wygląda korzystnie w tym modelu bielizny. Dopasowane mini bokserki to natomiast krój, który pozwoli nieco wysmuklić ciało i wyeksponować męskie atrybuty. Podobają się także paniom i są zdecydowanie bardziej seksowne niż tradycyjne szerokie bokserki.